Segítség, a porlasztó beragadt!

stpeti

Segítség, a porlasztó beragadt!

Hozzászólás Szerző: stpeti » 2014.12.07. 12:27

Sziasztok,

alapvetően laikus vagyok, de azért egyszerűbb dolgokat meg szoktam csinálni a Ladán (2103). Most viszont elakadtam. Közel egy éves (garázsban) állás után próbáltam beindítani a kocsit, de hiába. Miután már minden alapvető dolgot átnéztem (elektromosság rendben, ac pumpa rendben, üzemanyag friss benzinre cserélve), még mindig semmi. Ekkor levettem a légszűrőház tetejét és látom hogy teljesen száraz a porlasztó belseje (úszóház(?)). Ekkor vettem észre, hogy a rudazat amit a gázpedál mozgatna teljesen meg van szorulva ott ahol a porlasztóba csatlakozna. Kb 3mm-t ha lehet mozgatni. Ez gondolom a kotyogás ami eleve benne volt. Nyomtam rá WD-t de hiába, meg van szorulva. Mit lehet ilyenkor tenni? Van valakinek ötlete? Előre is köszi!
Peti

Zotya

Re: Segítség, a porlasztó beragadt!

Hozzászólás Szerző: Zotya » 2014.12.07. 20:22

Fújd be mindkét tengelyt, a másik oldalt akár belül is. Próbáld erősebben, majd megint fújd be és megint mozdítsd. Az a baj ha meg is indul, golyók is le szoktak ragadni a belsejében. Lehet, hogy el kellene inkább vinni szakemberhez.
2103 74

Valkó Ati

Re: Segítség, a porlasztó beragadt!

Hozzászólás Szerző: Valkó Ati » 2014.12.07. 22:13

Vedd le a karbit, kár erőltetni, sérülhet...
Vidd el valakihez aki ért hozzá.
Mivel nem látható, hol laksz, nehéz behatárolni így hogy hol van hozzád legközelebb ilyen ember.
Esetleg elküldöd nekem postán és megcsinálom.
Küldj mélt és megbeszéljük ;)

Válasz küldése