Olaj, benzin

kuzsi87

Re: Olaj, benzin

Hozzászólás Szerző: kuzsi87 » 2015.04.22. 22:25

Köszi szépen! :)

Lenne még pár kérdésem, hátha tudnátok tanácsot adni benne. :) A Ladám difije "koppan", a szerelő szerint hézagolni kellene. Valamint a váltó üresben (nyilván menet közben is, de akkor a motor elnyomja :) ) "hangos", valószínűleg nyelestengely csapágy. Mit javasolnátok? A difit érdemes babrálni, vagy cseredarab után kéne nézni? A váltónál is ugyanebben kérnék tanácsot. Felújítás vagy donorautó keresése? A felújítás anyagi vonzatával sem vagyok igazából tisztában.

A gumikat is cserélni kéne, bár hangulatos a Stomil, de a biztonságostól már messze áll. Mit tanácsoltok?

Zotya

Hozzászólás Szerző: Zotya » 2015.04.23. 00:19

Szerintem, a saját autómból kiindulva a koppanás (ha egyre gondolunk) az illesztések kopásából, de főleg ezek összeadódásából következik. Arra gondolok a fogaskerekek és a bordák (pl. féltengely, kardán), csapágyak egy kicsivel többet engednek mint új korukban és minél több a kilométer annál inkább. Az én autómon amit sokat használtam, a kardánt behúzott kézifékkel egy negyedet tudtam forgatni kézzel oda vissza. Ugyanez egy új autónál minimális. Vagy javítgatod és cseréled amit enged a pénztárca és nem biztos, hogy minden megjavul, de talán nem lesz rosszabb. Vagy nem foglalkozol vele. A donorból javítás lenne a legolcsóbb, ha sikerül olyat találni amiben ezek mind jók, ami nehéz ügy, vagy ha mégis sikerül, akkor esetleg az eredeti autó lesz a donor.
2103 74

Valkó Ati

Hozzászólás Szerző: Valkó Ati » 2015.04.23. 21:26

Nem kell mindjárt szétbombázni az egészet....nézd meg a kardánkereszteket, azok szoktak először "engedni" ;)

kuzsi87

Hozzászólás Szerző: kuzsi87 » 2015.04.24. 02:04

Keresztet és hardy tárcsát már a vásárlás után cseréltünk, de megmaradt sajnos a koppanás. :( Koppanás alatt arra gondolok, hogy ha kicsit erősebben indulok, vagy hülyéül, gyorsan váltok nem pedig szép öregurasan akkor koppan a difi. Menet közben is hallani némi zajt ahogy kis gázzal, szinte gurulva megy a kocsi. Van egy öregúr a közelben és volt neki egy zsírban tartott eredeti difije régről. Utánanézek hátha még megvan neki, akkor ez lehet, hogy megoldódna. :D

ladarevolution
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: ladarevolution » 2015.04.25. 13:27

Váltókihajtásnál a bordás kötés. Jobban hallatszik, minta difihézag.
Fémes kopogós hangja van terhelésváltáskor, meg lassan haladva is mikor hajtás és motorfék határán mész.

Nyelestengely (ha üresbe felengedett kuplungnál hallani, kinyomottnál nem!) csapágyat meg ki kell cserélni.
Váltóharang le, és le lehet kocogtatni a nyelestengelyről.
Lada 21074 1600
Lada 11174 Kalina Limited Edition

Válasz küldése