Szürke forgalmi

vaz2101

Re: Szürke forgalmi

Hozzászólás Szerző: vaz2101 » 2011.08.01. 19:25

Pontosan hova és kinek a nevére kell címezni a levelet? Mert a honlapon Balázs Béla utca 35 van. http://www.nyilvantarto.hu/kekkh/kozos/ ... k=kezdolap

vaz2101

Hozzászólás Szerző: vaz2101 » 2011.08.01. 20:07

Elő kerestem azt a lapot amit a Pesten a Központi Okmányirodában kaptam, hogy vissza tudjam kérni a szürke forgalmit.

Azon ez áll: Közlekedési Igazgatási és Nyilvántartó Főosztály, Közlekedési Nyilvántartó Osztály 1108 Budapest, Tárna utca 1-3.

Komlósi Károly

Hozzászólás Szerző: Komlósi Károly » 2012.12.19. 15:48

Kedves Klubtársak,
Felfrissítettem a "szürke forgalmi" témát és felvettem a kapcsolatot ezzel a kimondhatatlan nevű hatósággal. A tájékoztatás részükről szerintem korrekt, levelem még iktatószámot is kapott, pedig "csak" emailt írtam. Az eredmény már sajna nem annyira, nem adják vissza a régi okmányt, csak hiteles másolatot.

Lentebb láthatjátok azt a levelet amit én írtam nekik, illetve csatoltan a választ. Abból minden kiderül mi a teendő, ha hiteles másolatot szeretnétek kapni. Sajna nem tudom megérteni , miért éri meg nekik forgalmik tízezreit gyűjteni, és tárolni. Ezt a hatóságot megértem, hiszen a jogszabályok őket is kötik, a törvényhozókat viszont nem. Már nem tudják, milyen újabb adónemeket találjanak ki, miközben Nekünk viszont sokat megérne, ha visszakapnánk ezeket a korabeli okmányokat. A csatolmány olvasásához csak annyit, hogy a lényeg tulajdonképpen a legutolsó rövid bekezdésben van.

Illetve az egész válaszból nekem még egy dolog lejön, bárki kérhet hivatalos másolatot függetlenül attól hogy minősítéssel, előminősítéssel rendelkezik e, viszont a dokumentumok megőrzési ideje limitált.

üdv: Komlósi Karcsi

Tisztelt Osztályvezető Asszony,

A Veterán Zsiguli Klub tagja vagyok .
http://www.veteranzsiguli.hu

Gyűjtőként a tulajdonomban van néhány zsiguli típusú jármű melyekre célom a jövőben veterán minősítést szerezni.
A kérésem/ kérdésem az lenne, hogy lehetőség van e az autók korábbi bevont szürke forgalmi engedélyét visszakapni ,természetesen érvénytelenített formában, hogy azokat a muzeális jármű dokumentációjaként megőrizhessem.
Az autókkal kapcsolatban még annyi információt közölnék , hogy Veterán előminősítéssel rendelkeznek jelenleg, amelyet a Muzeális Minősítő Bizottság állított ki. Az autók restaurálása folyik, viszont ez lassabb folyamat és eltarthat akár néhány évig is. Ezen okból is intézem Önökhöz kérésem, nehogy időközben ezek a dokumentumok selejtezésre kerüljenek. Természetesen el tudom Önöknek küldeni járművek jelenlegi okmányainak másolatait, valamint a muzeális előminősítésről szóló igazolást.

Amennyiben , erre nincs lehetőség akkor érdeklődnék, hogy a veterán minősítés megszerzéséig, lehetőség van e ezen okmányok selejtezésének megelőzésére.

Segítségét és válaszát előre is köszönöm.

Tisztelettel:
Komlósi Károly
Csatolmányok
szürke_f_1o.jpg
1.oldal
szürke_f_1o.jpg (83.29 KiB) Megtekintve 7095 alkalommal
szürke_f_2o.jpg
2.oldal
szürke_f_2o.jpg (93.55 KiB) Megtekintve 7095 alkalommal
szürke_f_3o.jpg
3.oldal
szürke_f_3o.jpg (56.89 KiB) Megtekintve 7095 alkalommal

MelegN
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: MelegN » 2012.12.19. 18:07

Tanulság: ha megvan a szürke forgalmid, azt legjobb, ha bevonás (átrendszámozás, átíratás, stb.) előtt valami fatális baleset éri, amiben teljes egészében megsemmisül. Pl. régi iratokkal együtt véletlenül elég, beázásban szétrohad, stb... persze előtte még a törzskönyvet állíttassátok ki, és így nem lesz már gond egy új forgalmi készíttetése, amit az átrendszámozás alkalmával vidáman bevonhatnak.

Amúgy a hatóság válasza tipikusan inkorrekt, a szabályokat úgy értelmezik, hogy ne lehessen teljesíteni, a kérést, természetesen egy hatóság sok mindent megtehet, konkrétan mindent ami nem tilos neki, itt pl. megtehetné, hogy a maga számára készít egy hiteles másolatot, és az eredetit visszaadja. az ugyanis, hogy köteles másolatot kiadni kérelemre nem jelenti azt, hogy tilos kiadnia az eredetit, ha az eredeti megőrzésének célja más módon is elérhető.
2103 '78; 2101 '78; 2107 '90 Rendőrség; 21061 '85; 2103 '74; 2103 '73; 2106 '76; 2102 '73; 21033 '83; 2103 '75 "Brundza"; 2109 '88; 2107 '82; 21058 '87; 2105 '80

Komlósi Károly

Hozzászólás Szerző: Komlósi Károly » 2012.12.19. 18:47

Norbi,
nagyon örülök , hogy elolvastad , mert könnyebben értelmezed ezeknek a paragrafusoknak az útvesztőit, mint én. :)
Egyébként olyan érzésem volt, hogy ezeket az egyes jogszabályokat úgy variálják/teszik/építik egymásra építőkocka szerűen, hogy az általuk kívánt eredmény kijöjjön. Korrektnek csak azt tartom , hogy válaszoltak viszonylag hamar, az eredmény már érthetetlen. Valószínűnek tartom, hogy attól függ minden, hogy ki tölti be éppen a Főosztály vezetői pozícióját. Még Te mondtad, hogy kb 2 éve Neked vissza adták, szerintem azóta idevonatkozó új jogszabály nem született, csak a személyek változtak.
:(
De hülyén csinálják, ha lenne eszük micsoda illetékeket lehetne ezzel beszedni. :?:

Ja, és még egy dolog. Minap átolvastam az egyes forgalomból való kivonási módokat. Ott az írják, hogy bontási igazolással történő kivonás esetén a forgalmi engedélyt a tulaj visszakapja érvénytelenített formában. Ebben az esetben vajon miért adják vissza a már nem létező autó forgalmiját ? Emléknek? Veterán autóhoz a régi, érvénytelen forgalmit, azt nem.

MelegN
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: MelegN » 2012.12.19. 18:58

A jogszabályok kodifikátorai (akiknek arra kéne ügyelni, hogy a jogszabályok egymással és az ésszerűséggel, az életszerűséggel összhangban legyenek) rendszerint rite diplomával, vagy protekcióval, seggeléssel járták a jogot. a másik részük olyan, aki tinikori sértődéseit éli ki azon hogy itt most másokat szívathat. Az egész magyar közigazgatás alapvető beidegződési, miszerint maguknak gyártanak munkát a semmiből, ott is feladatot osztanak ahol nincs, de az ügyfél problémáját még véletlenül sem oldják, meg, vagy hogy az összes jogszabályt ami megenged valamit egy hatóságnak, azt úgy értelmezik, hogy minden mást tilos nekik csinálni, de erről képesek három oldalas levelet írni, (ami egy nap egy ügyintézőnek), az egész parazitikus hozzáállásuk, az hogy mi, akik megtermeljük az ő mindennapi betevőjüket, mi vagyunk értük, és nem ők értünk tipikusan k-európai, észak-balkáni mentalitás. Parazita államnak hívják a szociológusok. már a világnak azon a felén, ahol a közszolgálat azért van, hogy megoldjon valamit.
2103 '78; 2101 '78; 2107 '90 Rendőrség; 21061 '85; 2103 '74; 2103 '73; 2106 '76; 2102 '73; 21033 '83; 2103 '75 "Brundza"; 2109 '88; 2107 '82; 21058 '87; 2105 '80

Komlósi Károly

Hozzászólás Szerző: Komlósi Károly » 2012.12.19. 19:25

Egyetértek ! Néhányszor a világ nyugatibb országaiban járva , a fent leírtakhoz képest az ember megérti mit is jelent az amikor minimum 50 év lemaradásról beszélnek. Ahol kultúrája van bizonyos dolgoknak, esetünkben a veterán autózásnak..

...Ja, és még egy sztori ha már a forgalomból való kivonást is érintettem, pár gondolatot még had osszak meg veletek.
Mint tudjátok, nekem az autóim többsége a forgalomból ki van vonva átmeneti időszakra - veterán előminősítéssel. Ez arra jó, ha az autóval nem akarsz mozogni - mint jelenleg én - fizetni, sem akarsz, és nem akarsz félévente bemenni az okmány irodába kivonogatni az autóidat. Ez az időszak pontosan 10 évet jelent.
Szóval a lényeg , hogy bennem az a kérdés merült fel, mi van akkor ha valaki kicsúszik a 10 évből, és még nem szerezte meg az OT-t , mi történik akkor a kocsival? Mi a további teendő? .
Szóval először a neten kotorászva próbáltam választ kapni. Egy okmányirodai oldal azt mondta, ha a tulaj nem lép, akkor a rendszer az autót véglegesen törli a forgalomból. Majd a magyarorszag.hu-n találtam egy részt , ahol azt írták, hogy az előminősítő eljárás alatt is , és annak leteltét követően is forgalomba lehet a kocsit helyezni, akár veteránként, akár normál módon. A normál módú visszahelyezés macerás, mert először mindenféle vizsga - szemle , meg okmányok, befizetnivalók, kész csőd. Egyáltalán hosszabbítani lehet például?

Ez eddig rendben van, de kíváncsi voltam, hogy ezt az egyes hivatalok is így gondolják-e. Felhívtam a MAVAMSZ-ot, ott azt mondták nem tudják, hogy mi van ha lejár a 10 év. 2007-ben történt az első ilyen, még senkinél nem járhatott le, térjünk erre vissza 2016-ban, 1 évvel az első ilyen kivonások lejárata előtt, addigra már biztosan tudni fogják minek kell történni . :roll:
Utána felhívtam a fehérvári okmányirodát, a problémakör bemutatása után teljes képzavar. Akivel beszéltem megígérte, hogy nagy tudású kollégáival/főnökeivel konzultál az ügyről , majd visszahív és elmondja. Persze azóta is hív. (( itt említem meg, amikor én először csináltam ilyen jellegű kivonást, akkor persze senki nem tudott arról hogy van ilyen. 3 ügyintéző+az okmányiroda vezetője rakta össze a fejét ahhoz, hogy az asztalukon lévő jogszabály gyűjteményből kikeressék, tényleg lehet e ilyet csinálni. Amikor nyilvánvalóvá vált, hogy lehet, akkor még mindíg gondot okozott, hogy mit kell a számítógépben X-elni :lol: ))

Azért ez bosszantó, Magyarország a 21-ik században, az elektronikus nyilvántartások korában nem adnak vissza 30-40 évvel ezelőtti egyébként semmire nem való okmányokat, és olyan jogszabályok közt élünk, melyekben foglalt határidőt túllépve jelen állapotban ember nincs aki teljes bizonyossággal megmondja mi fog történni. Nem baj, mi csak fizessük az adót ...... :? :(

Tompa Gábor

Hozzászólás Szerző: Tompa Gábor » 2012.12.19. 20:56

Megint azt érzem, hogy nyafogunk itt magunk között, és nem azon gondolkodunk, hogy miként lehetne megoldani a dolgot.

Ebből nekem az jön le, hogy eddig nem törődtek a jogszabályokkal és jófejségből kiadták a szürke forgalmit, ha volt OT vizsga. Most pedig elolvasták a vonatkozó jogszabályt és leírták, ami abból következik, magyarul, hogy másolatot kérhetsz, de az eredeti visszaadására nincs jogszabályi felhatalmazás.

Szerintem ezt a rendelet módosításával lehet megoldani. Írjunk a BM-nek és jelezzük, hogy számunkra ez fontos lenne és legközelebbi módosítás során fontolják meg ezen szitu orvoslását.

Vagy nyafogjunk tovább...

Komlósi Károly

Hozzászólás Szerző: Komlósi Károly » 2012.12.20. 11:48

..csak rögzítettük mi a jelenlegi sajnálatos helyzet.
Így van , mint a ~65 tagot tömörítő egyesület nevében lehetne ezt a levelet megírni.
A hivatalnak pedig mindenképpen előnyös lehet az ebből származó bevétel.

VukmannA
Site Admin

Hozzászólás Szerző: VukmannA » 2012.12.20. 15:57

Ha az elmúlt három évben nem változott jogszabály, akkor arra is is hivatkozhatunk, hogy 2009-ben még visszaadták (én akkor visszakaptam). Vagy az nem nyerő, hogy 2010. előtti időszakra hivatkozunk...? :(

Válasz küldése