Autó fényesítés, wax, viasz

arato

Autó fényesítés, wax, viasz

Hozzászólás Szerző: arato » 2016.05.30. 17:10

Sziasztok

Mivel érdemes védeni a fényezést?
Géppel felhordott wax az viszonylag tartós, de otthon ezt nem tudja mindenki megoldani.
Kézzel is fel lehet vinni de elég időigényes és a végeredmény se olyan szép és tartós, mint géppel.

Van valami tuti, bevált dolog ami megvédi a fényezést és saját kezűleg is megoldható?

Gondolok itt a WS Platinumra, gyors viaszra, vagy pl a Turtle gyors waxra.

Ha valakinek van bármilyen tapasztalata kérem ossza meg.

arato

Re: Autó fényesítés, wax, viasz

Hozzászólás Szerző: arato » 2016.06.27. 21:43

Látom nem nagyon akartok hozzászólni :)

Kipróbáltam többféle cuccot is a Ladán.
Csomagtartón kísérleteztem.
Bal oldalt a jól bevált Turtle Teflonos Wax-al, középen Platinummal, jobb oldalt pedig gyorsviasszal kezeltem mosás után, autó többi részén Platinumot használtam.
Különbséget nem nagyon látni, még eső után se, ugyanúgy gyöngyöznek az esőcseppek.
Tapintásra a wax a legsimább, de a többi részen se lehet semmit a kocsira tenni, mert minden lecsúszik róla.

WAX-ot régen is használtam, de nagyon macerás, fel kell hordani, hagyni hogy megszáradjon, majd át kell ronggyal polírozni, ami jó pár órás meló. Természetesen géppel egyszerűbb de így is időigényes, viszont hónapokig véd és csillog villog a kocsi.

Platinumot csak fel kell vinni száraz felületre és egy mikroszálas ronggyal áttörölgetni, elvileg mosás előtt is lehet használni de koszos felületen én nem próbálnám ki, mert a durvább szennyeződések összekarcolhatják a fényezést.

Gyorsviaszt közvetlenül mosás után a nedves felületre kell fújni, majd szárazra törölni a felületet.

Mindhárom jól bevált, viasz nem a legtartósabb de ez a legolcsóbb is, 800 Ft egy flakon amivel többször is le lehet kezelni az egész karosszériát.

Régebben kézi mosóba jártam, de ha tökéletes eredményt akartam elérni, akkor az aktív hab után ki kellett állnom és szivaccsal áttörölgetni az autót mert a ráégett kosz és a durvább szennyeződések akkor se jöttek le ha több mint 1000 Ft ot dobáltam be, az első fékporos felnikről nem is beszélve... majd utána újra visszaálltam és leöblítettem, állítólag gyorsviaszt tartalmazó vízzel, azért is mondom hogy állítólag mert a hatását nem igazán látni...

Most hogy lekezeltem az autót mosás után, gyakorlatilag egy kisebb eső tökéletesen lemossa és teljesen foltmentesen megszárad, mivel a por se tud úgy ráégni.
Durvább szennyeződéseket a fákról vagy a madárürüléket is könnyedén egy nedves ronggyal mindenféle sikálás nélkül le tudom törölgetni.

Képeken is látszik hogy a kezelés utáni 10. nap is egy rövid zivatar után a kosz és a por a vízcseppekbe összegyűlik, mint samponozáskor, majd utána egy nagyobb eső teljesen tisztára is mosta.
Az elmúlt hónapba csak egyszer kellett a kocsit lemosnom mikor majd másfél hétig nem esett:)

Nekem nagyon bevált a Platinum, gyors használat miatt főként, de eddig a hatása is tartósnak tűnik!

Hozzá kapott tisztító folyadékkal is végre sikerült a 41 éves lerakódásokat kiszedni a műszerfal recéi közül.
Több órás művelet volt fogkefével centiről centire haladva.
Próbáltam már WD-40 el és más műszerfal tisztítóval is kitisztítani de eddig sikertelenül.

Járt még hozzá vízlepergető bevonat a szélvédőre is, szintén próbáltam hasonló löttyöt, ami esőbe tényleg nyerő, de ha szemből sütött száraz időben a nap, akkor kicsit elhomályosította a szélvédőt így nekem nem jött be, amúgy se használom sűrűn esőbe a kocsit mivel hobbyautóról van szó.

Képek:
http://postimg.org/gallery/djkeciy2/

Zotya

Hozzászólás Szerző: Zotya » 2016.06.27. 22:41

Én a piros dobozos teknősös waxot használtam valamikor, de a mostani autómra egyszer sem vettem. Nekem az vált be legjobban, ha nem nézegetem és törölgetem túl sűrűn, mert minden olyan hiba zavar, ami egyébként szinte észrevehetetlen. Így egy jó autóval már elégedett vagyok, egyébként meg egy makulátlannal sem.
Az biztos, hogy ennyit mint te, nem nagyon foglalkoztunk ezzel a kérdéssel, pedig nem ártott volna.
2103 74

arato

Hozzászólás Szerző: arato » 2016.06.28. 14:25

Igazából azért foglalkoztat a dolog mivel használom az autót.
Igaz hogy hobbyautó és ősz végétől tavaszig a garázsba pihen, de ilyenkor viszont napi szinten használom és kint áll a ház előtt, így próbálom védeni amennyire lehet.
És nem utolsó sorban tisztogatni is sokkal könnyebb...

Válasz küldése